Fort Mokotów i Wyględów

by Monika
Fort Mokotów

Fort Mokotów na Wyględowie i okoliczne wille. Wjazd na parking od Racławickiej (Google Maps).

Cały kompleks Fort Mokotów obejmuje zrewitalizowany fort carski i kilka opanowanych przez zieleń budynków poprzemysłowych. Panuje tu świetna kameralna atmosfera, działa kilka knajp, których stoliki porozstawiane są między ceglanymi budynkami. My liczyliśmy bardzo, że zrelaksujemy się przy lampce wina, a Młody z patykami i kamykami będzie szalał na trawie i tropił mrówki. Nie wyszło. Wstał z drzemki oczywiście lewą nogą i cały ten piękny trawnik miał w ciężkim poważaniu. Chciał tylko na rączki i tylko Psi Patrol. Życie. Z poczuciem lekkiej porażki wychowawczej i youtubem na komórce zjedliśmy jednak pyszny obiad w @restauracja_forty .

Po obiedzie zrobiliśmy tradycyjną godzinną pętelkę po tutejszych tonących w zieleni uliczkach z kilkoma naprawdę wartymi uwagi willami. Bonusem było podejście pod centralę Agencji Wywiadu, gdzie pracują bohaterowie powieści szpiegowskich Severskiego. Młody humor odzyskał na koniec, kiedy nieoczekiwanie trafiliśmy na stację ładowania elektrycznych autobusów i spędziliśmy przy niej 20 minut.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję