Eksperymenty w Łodzi

by Monika
Ulica Żywiołów

Łódzkie zagłębie eksperymentu – Centrum Nauki i Techniki EC1, Ulica Żywiołów i Experymentarium. 1h30min autem z Warszawy.

Po pierwsze i największe w Polsce – EC1 Łódź w budynku najstarszej łódzkiej elektrowni, z zachowanymi elementami wyposażenia – taki nasz Kopernik, ale znaczniejszy i bez kolejek. Ekspozycja jest ogromna, więc jeśli przeznaczycie sobie na nią mniej niż 3 godziny, to liczcie się z dziećmi odgrywającymi przy kolejnych atrakcjach rolę Rejtana ze słynnego obrazu Matejki. Tylko w wersji z audio.

O ile EC1 jest może dla nieco starszych dzieci, tak znajdująca się po sąsiedzku Ulica Żywiołów jest dla każdego powyżej 4 roku życia. Dzieci są świetnym alibi, żeby odwiedzić te 3 poziomy sal połączonych ze sobą ściankami wspinaczkowymi i zjeżdżalniami. Poza elementami zręcznościowymi jest tu masa atrakcji popularnonaukowych i sensorycznych.

Tym, którzy nie mają dość czasu, cierpliwości albo na nadmiar bodźców reagują zachowaniami autoagresywnymi, polecamy Experymentarium w Manufakturze. To w sumie kulka sal na godzinkę zabawy – stanowisk z eksperymentami mniej, dzięki czemu można je obejrzeć względnie spokojnie. My polecamy przede wszystkim stół z tradycyjnymi łamiglówkami, przy którym wszyscy straciliśmy poczucie czasu.

We wszystkie miejsca można z wózkiem, nie można z psem. Dojazd także pociągiem.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję