Dolina Jeziorki

by Monika
Dolina Jeziorki

Dolina Jeziorki na wysokości wsi Bogatki, 40 minut samochodem z Warszawy przez Janki albo Piaseczno.

Bardzo malownicza rzeczka wijąca się pomiędzy łąkami na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Zaparkowaliśmy przy drodze gruntowej idącej przez las do rzeki (Google Maps). Miejsc na piknik Dolina Jeziorki oferuje mnóstwo, ale brzeg raczej wysoki i ciężko o wygodne zejście. Naszych dziewczyn to nie powstrzymało, kosztem mokrego buta i nogawki w pierwszej godzinie spaceru. Wózkiem da się przejechać tylko kawałek szlakiem wzdłuż rzeki, potem szlak przechodzi w wąską wyboistą ścieżkę pośród traw. My przejechaliśmy, ale ryzykując oderwanie koła. Nie polecamy. Natomiast pieszo lub rowerem bez większego problemu.

Zaznaczona na mapce na drugim zdjęciu pętla zajęła nam 2,5h, przy czym 10 minut musieliśmy iść poboczem szosy. My uparliśmy się na przejście pętli, bo to jest silniejsze od nas, ale równie dobrze można rozłożyć się z kocem nad rzeką i pokręcić trochę w obie strony. Woda w rzece wygląda na czystą, jest raczej płytko. Latem dwa lata temu S. znalazł nawet trochę głębsze miejsce i sobie odrobinę popływał.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję