Plaża w Ciszycy

by Monika
plaża w Ciszycy

Plaża w Ciszycy nad Wisłą. 30 minut autem z centrum Warszawy, na wysokości Konstancina. Duży parking przy drodze wzdłuż wału, w sezonie płatny (Google Maps).

Plaża w Ciszycy to część Rezerwatu Wyspy Świderskie. Całość jest dość spektakularna. Dodatkowo jeszcze przepływ wody sprawia, że ta ogromna łacha czystego piasku rzecznego co jakiś czas przybiera inny kształt.

Jest coś pociągającego w popularnych letnich miejscówkach po sezonie. Właśnie ta nostalgiczna fascynacja przygnała nas do Ciszycy. To, i jeszcze nadzieja, że Młody zajmie się kopaniem, a my urządzimy zimowy piknik, zjemy przywiezione z @bulkeprzezbibulke bajgle, a ja wypiję kupiony pod wpływem impulsu kubek prosecco. I powspominamy wieczory spędzone nad Wisłą w prehistorycznych bezdzietnych czasach. Plan niby dobry, ale było parę znaków zapytania. Dokładniej trzy. I rzeczywiście, najpierw Średnia próbowała wyłowić z rzeki porzucony kapeć i zmoczyła spodnie do kolan, ale nie martw się, mamo, ciepło mi, nie przeziębię się i nie, nie chcę wracać. A zaraz potem Młody się naburmuszył, bo piasek był za mokly i za blązowy. Trochę więc sobie podreptaliśmy, zanim uznał, że okej, ten tutaj jest i suchy, i ziuty, więc choć, tatu, kopiemy. Także chłopcy sobie pokopali i nawet zrobili kilka babek kubkiem po prosecco. No i fajnie było, niczego nie żałujemy.

Mapka z openstreetmap na drugim zdjęciu.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję