Pałac w Teresinie i park

by Monika
Pałac w Teresinie

Pałac w Teresinie i park. Z Warszawy 45 minut autem, parking pod pałacem (Google Maps).

Park pałacowy jest ogólnodostępny, nieogrodzony, płynnie przechodzi w pobliski las, całość jest świetnie utrzymana. Eklektyczny pałac w Teresinie pochodzi z końca XIX wieku. Został zbudowany dla syna żydowskiego bankiera na miejscu zburzonej rezydencji jego ojca. Niestety, nie można zwiedzać wnętrz.

My spędziliśmy tu prawie trzy godziny, bo okazało się, że teren ma wszystko, czego nasze dzieciaki potrzebują do szczęścia. Najpierw jedliśmy obiad na trawie. Potem wszyscy poza mną ganiali się do upadłego żwirowymi alejkami między żywopłotem, potem znowu leżeliśmy na trawie, bo wszyscy poza mną dochodzili do siebie. Później weszliśmy w las i 20 minut patrzyliśmy, jak dzieciaki chodzą po drzewach. Znaleźliśmy jeszcze staw i jakiś czas krzyczeliśmy na nich, żeby nie powpadali do wody. Potem Młody odkrył kamiennego lwa i spędziliśmy na nim jakieś sto lat, a na koniec próbowaliśmy jeszcze pompować wodę z nieczynnej studni.

Wyjeżdżając, zatrzymaliśmy się przy starannie odrestaurowanym budynku dworca w Teresinie. Jest tu budka ze smacznym lodami i przyjemny skwerek. Przez pewien czas liczyliśmy pociągi i wreszcie ruszyliśmy do domu.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję