Otwock Wielki – pałac i park

by Monika
Otwock Wielki

Otwock Wielki, park pałacowy w, 40 minut autem z Warszawy, parking na miejscu (Google Maps).

Piękny barokowy pałac Bielińskich położony na wyspie na Jeziorze Otwockim. Mieści się tu Muzeum Wnętrz. Sam park można obejść w pół godziny asfaltową alejką idącą brzegiem wyspy. Otwock Wielki to idealne miejsce na piknik. Naszym dziewczynom udało się wytropić łagodne zejście do jeziora i pobrodzić w wodzie. O tym, że mogą wchodzić tylko do kostek, zapomniały oczywiście po trzech minutach.

My w parku spędziliśmy dwie godziny, po czym ruszyliśmy na lody do Otwocka. Po drodze zahaczyliśmy o zagrodę z alpakami i owcami kameruńskimi. Zwierzęta można karmić trawą przez ogrodzenie. Trwało to pół godziny, po której siłą zaciągaliśmy dzieciaki do auta. Na lody pojechaliśmy do mieszczącej się w zabytkowej willi Cukierni Sosenka w otwockim parku miejskim. Jest tu duże jasne, drewniane wnętrze, kącik dla dzieci, obok plac zabaw.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję