Bagno Jacka – Wesoła

by Monika
Bagno Jacka

Rezerwat Bagno Jacka przy stacji kolejki Warszawa Wesoła, tam też parking (Google Maps). Z Centrum 20 minut autem.

Spacer wokół sporego torfowiska na skraju poligonu wojskowego, skąd od czasu do czasu słychać strzały, co dodaje całości odrobinę dreszczyku. Dodatkowo z jednej strony biegnie tu mało używana bocznica kolejowa, dość malowniczo wyglądająca w głębi lasu. Za nią jeszcze jest pagórek z ładnym widokiem, z którego od biedy można zjechać na sankach.

Cała ta zimowa wyprawa, las, sanki i skrzypiący śnieg sprawiły, że poczuliśmy się trochę nostalgicznie. Wiadomo, kiedyś to były zimy. Było więc prawie jak w dzieciństwie. No, może bez kuligu za maluchem, za to z dwunastolatką obrażoną, że musiała założyć spodnie narciarskie i trzylatkiem, który najpierw buja się na sankach, a potem ryczy, że wpadł w śnieg. I jeszcze rajstopami wciśniętymi pod spodnie, bo naprawdę nie przypominam sobie, żebym w dzieciństwie potrzebowała ich, żeby nie marznąć. No i czapkę założyłam z własnej woli, a nie bo mama mi kazała.

Bagno Jacka nie jest szczególnie przyjazne wózkom, bo ścieżka wokół jest dość wąska i wyboista, za to z sankami było super. 2 godziny. Mapka z aplikacji wydawnictwa Compass.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję